REKLAMA
Znaleziono 6706 wyników
[Wrocław] Vantage Development z rekordową sprzedażą w I kw. 2016 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Vantage Development z rekordową sprzedażą w I kw. 2016 roku
Grupa Vantage Development w I kwartale 2016 roku znalazła nabywców na 250 lokali (w porównaniu do 93...
[Polska] Jakich gruntów szukają firmy pod biurowceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jakich gruntów szukają firmy pod biurowce
Jakich gruntów poszukują deweloperzy pod budowę projektów biurowych? Gdzie chcą inwestować? Jakie po...
[Poznań] Budowy Młyna i Nadolnika w Poznaniu nabierają tempaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Budowy Młyna i Nadolnika w Poznaniu nabierają tempa
Pięć inwestycji na terenie Poznania rozwija aktualnie deweloper Grupa Partner. Największe postępy są...
Vienna House Easy Wrocław – czterogwiazdkowy hotel stanie przy zabytkowej piekarni Mamut [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Vienna House Easy Wrocław – czterogwiazdkowy hotel stanie przy zabytkowej piekarni Mamut [WIZUALIZACJE]
Główną część kompleksu sięgającego XIX wieku, znajdującego się w sąsiedztwie ogrodu botanicznego, za...
Biurowiec Toposinwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec Topos
Kraków, Śródmieście
Sitel chce się rozwijać w gdańskim Formacie artykuł
Pokaż artykuł
Sitel chce się rozwijać w gdańskim Formacie
Firma Sitel Polska, jeden z wiodących, międzynarodowych dostawców rozwiązań w zakresie obsługi klienta, wynajęła ponad 1,7 tys. mkw. w biurowcu Format w Gdańsku. Nowe, wysokiej jakości i świetnie zlokalizowane biuro to kolejny etap jej rozwoju na polskim rynku.
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morzaartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN będzie magazynować CO2 pod dnem morza
Grupa ORLEN zaoferuje klientom nowe usługi związane z odbiorem i zarządzaniem przemysłowymi emisjami dwutlenku węgla. Magazynowanie CO2 w Polsce, m.in. pod dnem Morza Bałtyckiego, będzie miało kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności krajowego przemysłu w branżach obarczonych wysokimi kosztami emisji. Do rozwoju tych usług Grupa ORLEN zamierza wykorzystać doświadczenia zebrane na Morzu Barentsa. Koncern podpisał porozumienie z norweskim Horisont Energi AS dotyczące potencjalnej współpracy przy jednym z najbardziej zaawansowanych projektów magazynowania CO2 na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Biurowiec Quorum D we Wrocławiu z nowym najemcą z branży ITartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Quorum D we Wrocławiu z nowym najemcą z branży IT
Zlokalizowany tuż nad Odrą we Wrocławiu, multifunkcyjny kompleks Quorum należący do Grupy Cavatina zyskał kolejnego najemcę z sektora IT. Do wchodzącego w jego skład budynku Quorum D przeniesie się Grupa Hexe Capital, która zajmie tam około 720 mkw. powierzchni brutto na IV piętrze. Cavatina Holding odpowiada także za fit-out powierzchni. Najemcę w poszukiwaniu nowego biura wspierała agencja doradcza Iglica Nieruchomości.
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
DESTIGO HOTELS – nowa polska marka hotelowa i sieć hotelowaartykuł
Pokaż artykuł
DESTIGO HOTELS – nowa polska marka hotelowa i sieć hotelowa
Grupa Dobry Hotel – w procesie całościowego rebrandingu – wprowadza na rynek własną markę dla hoteli i obiektów. Będą one funkcjonować pod nazwą Destigo Hotels. Nowa marka konsumencka i identyfikacja wizualna odzwierciedla walory i potencjał obiektów zarządzanych przez Dobry Hotel. To także element planowanej ekspansji zagranicznej firmy.
W centrum Krakowa powstaje nowa estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Krakowa powstaje nowa estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski trwa budowa estakady Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
Na stacji Olkusz zwiększy się standard obsługi podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Na stacji Olkusz zwiększy się standard obsługi podróżnych
Stacja Olkusz będzie dostępniejsza i komfortowa, dzięki zaplanowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Nowe perony, przejście pod torami z windą ułatwią komunikację podróżującym koleją. Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dla przebudowy kolejowej stacji w Olkuszu.
Nowy przystanek Białystok Zielone Wzgórzaartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Białystok Zielone Wzgórza
Mieszkańcy stolicy Podlasia zyskają lepsze możliwości podróży w kierunku Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego. Na nowym przystanku Białystok Zielone Wzgórza otwarty zostanie pierwszy peron, a pasażerowie skorzystają z niego od 3 września. Pozytywne efekty inwestycji Rail Baltica będą też na stacji Białystok. Warta 3,4 mld zł modernizacja odcinka Czyżew – Białystok jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Wygodne i bezpieczne podróże ze stacji w Ożarowie Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Wygodne i bezpieczne podróże ze stacji w Ożarowie Mazowieckim
Podróżni, od korekty rozkładu jazdy, korzystają już z dwóch nowych peronów na stacji, dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Nowe obiekty zapewniają lepszy i wygodniejszy dostęp do pociągów. Wcześniej dostęp do kolei poprawiło udostępnione przejście podziemne łączące perony z miastem. Projekt za ok. 127 mln zł jest współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Zapewniony będzie dogodny dostęp do kolei dla mieszkańców m.in. Bystrzycy, Lubachowa i Jugowic. Turyści zyskają atrakcyjne przejazdy w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy.
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czechartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Mikołowa i Orzesza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodzią
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na modernizację i elektryfikację linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, wartą 662 mln zł. To druga umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego realizowana z Rządowego Programu Kolej Plus.
Dzięki Kolei Plus szybko i wygodnie dojedziemy koleją z Niepołomic i Olkusza do Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Dzięki Kolei Plus szybko i wygodnie dojedziemy koleją z Niepołomic i Olkusza do Krakowa
Mieszkańcy Niepołomic dojadą pociągiem do Krakowa. Szybciej pojedziemy koleją z Olkusza do stolicy Małopolski. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację inwestycji z rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.” Szacunkowa wartość tych projektów to ponad 500 mln zł.
Szybka kolej lepiej połączy Rzeszów z regionem i z lotniskiemartykuł
Pokaż artykuł
Szybka kolej lepiej połączy Rzeszów z regionem i z lotniskiem
14 nowych przystanków i bezpośrednie, szybkie połączenie kolejowe z centrum Rzeszowa do lotniska zyskają w tym roku mieszkańcy Podkarpacia. Zwiększą się możliwości podróży aglomeracyjnych. Postępują prace PKP Polskich Linii kolejowych S.A. przy realizacji inwestycji w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Projekt PLK S.A. za ponad 334 mln zł netto jest współfinansowany z POIiŚ.
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicachartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych peronów na przystankach Zaosie i Żakowice Południowe. Inwestycje są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Efektem prac za ok. 7,1 mln zł są wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.
REKLAMA